Wygląd paznokci, to czy są zadbane, czyste, równo przycięte, czy też fantazyjnie pomalowane, świadczy często o tym, jaką osobą jesteśmy. Poukładaną, lubiącą porządek, dla której wygląd jest ważny, lub też niedbałą, beztroską, nieprzykładającą wagi do spraw przyziemnych. Psychologowie mogliby tu wiele powiedzieć!Z paznokci można także wyczytać sporo informacji na temat naszego ogólnego zdrowia. Kształt płytki, to, czy jest ona gładka, czy chropowata, jednobarwna czy z plamkami, może wskazywać na pewne procesy chorobowe, które toczą się w organizmie.
Wiele kobiet uwielbia hybrydowy pedicure i manicure ze względu na trwałość, odporność na uszkodzenia i możliwość zamiany paznokcia niemalże w płótno malarskie. Jednak ten popularny sposób stylizacji paznokci może spowodować pewne szkody, gdy nie zostanie prawidłowo wykonany lub gdy się prawidłowo o niego nie zadba. Kiedy więc pedicure i manicure stanowią zagrożenie dla stóp i rąk? Zapytaliśmy eksperta. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z podologiem Katarzyną Kamińską, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, właścicielką gabinetu podologicznego FootMed w Warszawie.
Dbanie o urodę jest dla Polek bardzo ważne. Coraz więcej pań regularnie odwiedza salony piękności, a jedną z najbardziej popularnych usług jest manicure paznokci. Można go wykonać nie tylko w renomowanym gabinecie, ale także w domowym zaciszu początkującej stylistki, centrum handlowym, a nawet... na bazarze. Tylko czy zawsze jest to bezpieczne? Na co zwrócić uwagę, kiedy idziemy "na paznokcie", aby nie zafundować sobie groźnej choroby? Czym można zarazić się u kosmetyczki? Wyjaśniamy.
Grzybica paznokci to częsta choroba. Zwykle zaczyna się od małej białej plamki, która z czasem zmienia kolor na ciemny i zaczyna zajmować cały paznokieć. Leczenie trwa długo, a problem “lubi” nawracać, więc im wcześniej pokażemy stopy dermatologowi, tym lepiej.Jest wiele początkowych objawów grzybicy paznokci. Zaliczamy do nich przede wszystkim zmianę barwy i kształtu paznokcia, ale są też inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. O czym mowa?
Grzybica paznokci należy do najczęstszych schorzeń dermatologicznych na świecie. Mimo dostępności wielu leków na grzybicę, biorąc pod uwagę niektóre działania niepożądane, poszukuje się nowatorskich, naturalnych sposobów leczenia. Duży potencjał w zakresie leczenia grzybicy paznokci wykazały olejki eteryczne, a na szczególną uwagę zasługuje olejek z drzewa herbacianego.